Profesjonalna rehabilitacja po COVID-19

Masz już covid-19 za sobą, ale wciąż nie możesz powiedzieć, że czujesz się dokładnie tak samo, jak przed zachorowaniem? To znak, że w twoim organizmie doszło już do pewnych poważniejszych zmian, które jesteś jednak w stanie odwrócić lub zahamować. Pomoże ci w tym rehabilitacja pocovidowa. To specjalne turnusy rehabilitacyjne, przygotowywane głównie przez polskie uzdrowiska i sanatoria, które kierowane są do wszystkich pacjentów po przebytym covid-19. Choroba ta może niestety nawracać. Najgorsze jest jednak to, że nawet jeśli ma dość łagodny przebieg, prawie zawsze trwale uszkadza tkankę płucną i pozostawia w tych płucach wyraźne ślady. Może też pogorszyć twoją ogólną wydolność oraz osłabić krążenie krwi. Niektórzy ozdrowieńcy skarżą się nawet na gorsze stany psychiczne, z jakimi nie spotykali się nigdy przed chorobą. Jeżeli więc sam cierpisz i czujesz, że twoje zdrowie nie jest takie, jak być powinno, zastanów się koniecznie nad wzięciem udziału w profesjonalnej i specjalistycznej rehabilitacji. Wbrew pozorom nie jest ona jakoś szczególnie droga. Za uczestnictwo w tygodniowym leczniczym turnusie możesz zapłacić niecałe dwa tysiące złotych, a jest to naprawdę niewielka cena jak za szansę na odzyskanie idealnego zdrowia.

W trakcie rehabilitacji, już na samym jej początku, zwykle podczas pierwszego dnia turnusu, będziesz mógł poddać się różnym specjalistycznym badaniom i medycznym testom. Skonsultujesz się z pulmonologiem, który oceni stan twoich płuc. Wykonasz wszystkie podstawowe badania diagnostyczne, aby na podstawie ich wyników lekarz dokonał dokładnej analizy stanu twojego zdrowia i wysunął z niej pewne wnioski. Sanatorium Bristol w Busku Zdrój zaraz potem zaoferuje ci specjalnie opracowany program rehabilitacji. Najczęściej składa się on z różnego rodzaju zabiegów oraz ćwiczeń, które oddziałują na konkretne części organizmu. Metody te nie wpływają jednak tylko i wyłącznie na twój stan fizyczny. Na niektórych zajęciach będziesz mógł zapoznać się z różnymi technikami radzenia sobie ze stresem i skutecznymi sposobami na obniżanie poziomu napięcia czy poprawianie sobie nastroju. To bardzo ważne, abyś na takim turnusie zadbał również o swoją psychikę. Ona jest przecież nieodłączną częścią ciebie samego.

Miejsce w turnusie rehabilitacyjnym możesz zarezerwować sobie z pomocą Internetu. Sprawdź po prostu wolne terminy w popularnych sanatoriach i wybierz od razu ten, który najbardziej ci odpowiada. Nie zwlekaj z wyjazdem. Im szybciej wyjedziesz, tym szybciej zadbasz o swoje zdrowie.