Osiągnięcia sportowe

Sport w naszej szkole ma bardzo długą tradycję. W roku szkolnym 1985/1986 powstał Szkolny Klub Sportowy „Mokotów”, dlatego po zarejestrowaniu w Stołecznej Federacji Sporu uzyskano zgodę na udział zespołu siatkarek w rozgrywkach ligowych w okręgu warszawskim. Funkcję Prezesa powierzono dyr. Wandzie Jabłońskiej, sekretarza, trenera i nauczyciela Bogusławowi Bemowi. Następnie, co dwa lata, powstawała klasa sportowa o profilu piłki siatkowej. Właśnie te grupy zawodników zdobywały najwięcej medali dla szkoły. W późniejszym okresie (od 1993 roku) zawodnicy zaczęli zdobywać medale z innych rodzajów sportu. W 1993 i 1994 roku chłopcy zajęli drugie miejsce w Czwórboju Lekkoatletycznym, a dziewczęta w tej samej konkurencji zajęły IV miejsce. Znaczącym osiągnięciem było zdobycie przez Marka Kamińskiego Mistrzostwa Mokotowa w biegu na 100 metrów, a wicemistrzem został Sebastian Burgemeister. VI miejsce zajęła Mistrzyni Mokotowa Monika Wójcik, która reprezentowała szkołę w Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego. Utalentowaną uczennicą w lekkiej atletyce była Kasia Węglarz, do której należały rekordy szkoły w biegu na 60 metrów, w skoku w dal i rzucie piłką palantową. Wspaniałe wyniki sportowe oraz współpraca szkoły z KS „Gwardia” pozwoliły na założenie U.K.S. „Alek” z sekcją zapaśniczą, którego prezesem była inż. Maria Szaniawska, a członkami Alojzy Michalski (inicjator pomysłu), mgr Ludwika Chewińska i inż. Beata Chudzyńska. Zajęcia prowadziła była Mistrzyni Europy w zapasach, Małgorzata Bassa.

 

Rok szkolny 2016/2017

  • I miejsce w przełajowych biegach sztafetowych chłopców o mistrzostwo Mokotowa.
  • III miejsce w unihokeju chłopców w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • III miejsce w unihokeju dziewcząt w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • II miejsce w zawodach łyżwiarskich chłopców o mistrzostwo Mokotowa.
  • IV miejsce w zawodach łyżwiarskich dziewcząt o mistrzostwo Mokotowa.
  • IV miejsce w zawodach szachowych o mistrzostwo Mokotowa.
  • II miejsce w mini piłce siatkowej dziewcząt w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • II miejsce w mini piłce siatkowej chłopców w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • II miejsce w klasyfikacji łącznej chłopców mokotowskich szkół podstawowych.
  • IV miejsce w klasyfikacji łącznej dziewcząt mokotowskich szkół podstawowych.
  • III miejsce w klasyfikacji łącznej mokotowskich szkół podstawowych.

 

 

Rok szkolny 2015/2016

  • II miejsce w mini piłce siatkowej chłopców  w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • IV miejsce w unihokeju chłopców w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • IV miejsce w mini piłce siatkowej dziewcząt w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • I  miejsce w zawodach łyżwiarskich chłopców o mistrzostwo Mokotowa.
  • III miejsce w zawodach finałowych w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w „Złotym krążku”.
  • II miejsce czwórboju lekkoatletycznym chłopców.
  • IV miejsce w zawodach szachowych.
  • II miejsce w klasyfikacji łącznej chłopców mokotowskich szkół podstawowych.
  • III miejsce w klasyfikacji łącznej mokotowskich szkół podstawowych.

 

Rok szkolny 2014/2015

  • II miejsce w mini piłce siatkowej chłopców w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • III miejsce w unihokeju chłopców w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • II miejsce w zawodach łyżwiarskich chłopców o mistrzostwo Mokotowa.
  • II miejsce w zawodach łyżwiarskich dziewcząt o mistrzostwo Mokotowa.
  • II miejsce w zawodach w „Dwa ognie” chłopców.
  • I miejsce czwórboju lekkoatletycznym chłopców.
  • V miejsce w czwórboju lekkoatletycznym w WOM.
  • I miejsce w mikołajkowym turnieju koszykówki.
  • I miejsce w turnieju piłkarskim „Orlik”.
  • I miejsce w klasyfikacji łącznej chłopców mokotowskich szkół podstawowych.
  • III miejsce w klasyfikacji łącznej mokotowskich szkół podstawowych.

 

Rok szkolny 2013/2014

  • III miejsce w zawodach łyżwiarskich chłopców o mistrzostwo Mokotowa.
  • III miejsce w zawodach łyżwiarskich dziewcząt o mistrzostwo Mokotowa.
  • IV miejsce w zawodach w „Dwa ognie” dziewcząt.
  • IV miejsce w zawodach w „Dwa ognie” chłopców.
  • III miejsce w wiosennym turnieju piłki nożnej „Orlik 2014″.
  • VIII miejsce w klasyfikacji łącznej mokotowskich szkół podstawowych.

 

Rok szkolny 2012/2013

  • II miejsce w przełajowych biegach sztafetowych chłopców o mistrzostwo Mokotowa.
  • II miejsce w przełajowych biegach sztafetowych dziewcząt o mistrzostwo Mokotowa.
  • V miejsce w unihokeju chłopców w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • IV miejsce w klasyfikacji łącznej mokotowskich szkół podstawowych.
  • III miejsce w mini piłce siatkowej dziewcząt w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • IV miejsce w unihokeju chłopców w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • IV miejsce w przełajowych biegach sztafetowych chłopców o mistrzostwo
  • II miejsce w zawodach łyżwiarskich chłopców o mistrzostwo Mokotowa.
  • III miejsce w zawodach łyżwiarskich dziewcząt o mistrzostwo Mokotowa

 

Rok szkolny 2011/2012

  • III miejsce w mini piłce nożnej chłopców w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • IV miejsce w mini piłce nożnej dziewcząt w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • III miejsce w przełajowych biegach sztafetowych chłopców o mistrzostwo Mokotowa.
  • III miejsce w zawodach łyżwiarskich dziewcząt o mistrzostwo Mokotowa.
  • III miejsce w zawodach łyżwiarskich chłopców o mistrzostwo Mokotowa.
  • IV miejsce w unihokeju chłopców w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • IV miejsce w mini piłce nożnej dziewcząt w zawodach o mistrzostwo Mokotowa.
  • III miejsce w klasyfikacji łącznej mokotowskich szkół podstawowych.

Rok szkolny 2010/2011

  • III miejsce w mini piłce nożnej dziewcząt w zawodach o mistrzostwo Mokotowa
  • II miejsce w mini piłce siatkowej dziewcząt w zawodach o mistrzostwo Mokotowa
  • II miejsce w mini piłce siatkowej chłopców w zawodach o mistrzostwo Mokotowa
  • III miejsce w mini piłce ręcznej dziewcząt w zawodach o mistrzostwo Mokotowa
  • III miejsce w zawodach łyżwiarskich dziewcząt o mistrzostwo Mokotowa
  • II miejsce w zawodach łyżwiarskich chłopców o mistrzostwo Mokotowa
  • II miejsce w zawodach o mistrzostwo Mokotowa w „dwa ognie” dziewcząt
  • III miejsce w zawodach o mistrzostwo Mokotowa w „dwa ognie” chłopców
  • II miejsce w klasyfikacji łącznej dziewcząt na Mokotowie
  • II miejsce w klasyfikacji łącznej chłopców na Mokotowie
  • III miejsce w klasyfikacji łącznej dziewcząt i chłopców

Rok szkolny 2009/2010

  • Mistrzostwo Mokotowa w mini siatkówce dziewcząt
  • III miejsce w mistrzostwach Mokotowa w unihokeju dziewcząt
  • V-ce Mistrzostwo Mokotowa w mini koszykówce dziewcząt
  • V-ce Mistrzostwo Mokotowa w mini piłce ręcznej dziewcząt
  • Mistrzostwo Mokotowa dziewcząt w zawodach łyżwiarskich „błękitna sztafeta”
  • V-ce Mistrzostwo Mokotowa chłopców w zawodach łyżwiarskich „złoty krążek”
  • V- ce Mistrzostwo Mokotowa w mini piłce nożnej dziewcząt
  • VI miejsce w mistrzostwach Warszawy w mini siatkówce dziewcząt
  • VII miejsce w mistrzostwach Warszawy w zawodach łyżwiarskich „błękitna sztafeta”
  • IV miejsce w zawodach o mistrzostwo Mokotowa w „dwa ognie” chłopców
  • II miejsce dziewcząt w łącznej punktacji szkół na Mokotowie

Rok szkolny 2008/2009

  • Mistrzostwo Mokotowa w mini siatkówce chłopców
  • IV miejsce w mini siatkówce chłopców w zawodach o mistrzostwo Warszawy
  • III miejsce Igora Stelmaszczyka w biegach przełajowych o mistrzostwo Mokotowa
  • III miejsce w zawodach o mistrzostwo Mokotowa mini piłce ręcznej chłopców
  • II miejsce dziewcząt w zawodach łyżwiarskich „błękitna sztafeta” o mistrzostwo Mokotowa
  • III miejsce chłopców w zawodach łyżwiarskich „złoty krążek” o mistrzostwo Mokotowa
  • Mistrzostwo Mokotowa w mini piłce nożnej dziewcząt
  • V miejsce mini piłce nożnej dziewcząt w zawodach o mistrzostwo Warszawy
  • Mistrzostwo Mokotowa czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt
  • VII miejsce czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt w zawodach o mistrzostwo Warszawy
  • III miejsce w zawodach o mistrzostwo Mokotowa w „dwa ognie” chłopców
  • II miejsce dziewcząt w łącznej punktacji szkół na Mokotowie
  • IV miejsce chłopców w łącznej punktacji szkół na Mokotowie
  • III miejsce w punktacji łącznej dziewcząt i chłopców

Rok szkolny 2007/2008

  • I miejsce Alicji Zięby w biegach przełajowych o Mistrzostwo Mokotowa
  • III miejsce Natalii Litewnickiej w biegach przełajowych o Mistrzostwo Mokotowa
  • III miejsce w biegach sztafetowych dziewcząt o Mistrzostwo Mokotowa
  • IV miejsce w unihokeju dziewcząt w zawodach o Mistrzostwo Mokotowa
  • III miejsce w piłce ręcznej chłopców w zawodach o Mistrzostwo Mokotowa
  • IV miejsce Alicji Zięby w biegach przełajowych o Mistrzostwo Warszawy
  • III miejsce w mini siatkówce chłopców w zawodach o Mistrzostwo Mokotowa
  • II miejsce w mini siatkówce dziewcząt w zawodach o Mistrzostwo Mokotowa
  • I miejsce dziewcząt w zawodach łyżwiarskich „Błękitna Sztafeta” o Mistrzostwo Mokotowa
  • III miejsce chłopców w zawodach łyżwiarskich „Złoty Krążek” o Mistrzostwo Mokotowa
  • VI miejsce dziewcząt w zawodach łyżwiarskich o Mistrzostwo Warszawy
  • VI miejsce Alicji Zięby w biegach przełajowych o Mistrzostwo Mazowsza w Siedlcach
  • III miejsce dziewcząt w czwórboju lekkoatletycznym o Mistrzostwo Mokotowa
  • I miejsce Alicji Zięby w klasyfikacji indywidualnej czwórboju lekkoatletycznego
  • II miejsce dziewcząt w zawodach w „Dwa ognie” o Mistrzostwo Mokotowa
  • IV miejsce chłopców w zawodach w „Dwa ognie” o Mistrzostwo Mokotowa
  • I miejsce w punktacji łącznej dziewcząt
  • V miejsce w punktacji łącznej szkoły

Rok szkolny 2006/2007

  • I m. dziewcząt w mini piłce nożnej w Mistrzostwach Mokotowa
  • I m. dziewcząt w teście kl. IV w Mistrzostwach Mokotowa
  • II m. dziewcząt w czwórboju L.A. kl. VI w Mistrzostwach Mokotowa
  • III m. dziewcząt w mini piłce siatkowej w Mistrzostwach Mokotowa
  • IV m. dziewcząt w łyżwiarstwie w Mistrzostwach Mokotowa
  • II m. chłopców w łyżwiarstwie w Mistrzostwach Mokotowa
  • III m. chłopców w czwórboju kl.VI w Mistrzostwach Mokotowa
  • V m. chłopców w Unihokeju
  • W ogólnej klasyfikacji szkoła zajęła V miejsce wśród mokotowskich szkół podstawowych.

Rok szkolny 2005/2006

  • I m – dziewcząt w mini piłce nożnej w Mistrzostwach Mokotowa
  • IV m – dziewcząt w mini piłce nożnej w Mistrzostwach Warszawy
  • III m – dziewcząt w łyżwiarstwie w Mistrzostwach Mokotowa
  • II m – chłopców w łyżwiarstwie w Mistrzostwach Mokotowa
  • III m – chłopców w dwa ognie w Mistrzostwach Mokotowa
  • IV m – chłopców w piłce siatkowej w Mistrzostwach Mokotowa
  • II m – dziewcząt w czwórboju L.A. w Mistrzostwach Mokotowa
  • W ogólnej klasyfikacji szkoła zajęła V miejsce wśród mokotowskich szkół podstawowych.

Rok szkolny 2004/2005

  • I m – dziewcząt w mini piłce nożnej w Mistrzostwach Mokotowa
  • IV m – dziewcząt w pływaniu w Mistrzostwach Mokotowa
  • IV m – chłopców w pływaniu w Mistrzostwach Mokotowa
  • II m – chłopców w mini piłce nożnej w Mistrzostwach Mokotowa
  • III m – chłopców w L.A. w Mistrzostwach Mokotowa
  • III m – dziewcząt w unihokeju w Mistrzostwach Mokotowa
  • II m – chłopców w zawodach łyżwiarskich w Mistrzostwach Mokotowa
  • II m – dziewcząt w zawodach łyżwiarskich w Mistrzostwach Mokotowa
  • III m – chłopców w mini piłce siatkowej w Mistrzostwach Mokotowa
  • W ogólnej klasyfikacji szkoła zajęła III miejsce wśród mokotowskich szkół podstawowych.

Lata 2001 – 2003

  • II miejsce drużynowo w biegach przełajowych chłopców w zawodach o Mistrzostwo Mokotowa
  • IX miejsce indywidualnie dla Michała Jagodzińskiego w biegach przełajowych w finałach W.O.M
  • III miejsce w unihockeju w zawodach o Mistrzostwo Mokotowa
  • II miejsce w mini- piłce siatkowej chłopców w zawodach o Mistrzostwo Mokotowa
  • II miejsce w mini- piłce nożnej w zawodach o Mistrzostwo Mokotowa
  • V miejsce w mini- koszykówce chłopców Mistrzostwo Mokotowa
  • V miejsce w Czwórboju Lekkoatletycznym chłopców w zawodach o Mistrzostwo Mokotowa
  • V miejsce w turnieju „Dwa ognie”
  • IV miejsce w teście klas IV chłopców w zawodach o Mistrzostwo Mokotowa
  • II miejsce w teście klas IV dziewcząt w zawodach o Mistrzostwa Mokotowa
  • Złoty medal indywidualnie dla Maćka Traczyka w biegu na 60 m. w Warszawskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży
  • Brązowy medal indywidualnie zdobył Michał Jagodziński w biegu na 300 m w
  • Warszawskiej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży
  • I miejsce w eliminacjach Mistrzostw Mokotowa w mini-siatkówce chłopców
  • Mistrzostwo Mokotowa w mini-siatkówce chłopców
  • Brązowy medal w W.O.M
  • VIII miejsce w V Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej- Mława
  • VII miejsce Mateusza Łopuszańskiego w biegach przełajowych w Pułtusku
  • Ćwierćfinał w turnieju o „Złotą Piłkę” chłopców
  • IV miejsce Arka Jańczaka w biegach przełajowych o Mistrzostwo Mokotowa
  • VI miejsce Mateusza Łopuszańskiego w biegach przełajowych o Mistrzostwo Mokotowa
  • IX miejsce Natalii Rogozińskiej w biegach przełajowych o Mistrzostwo Mokotowa
  • III miejsce na 25 m stylem dowolnym zajęła w pływaniu Sylwia Sopińska
  • III miejsce na 25 m stylem grzbietowym zajął Filip Zdunek
  • VII miejsce w Czwórboju Lekkoatletycznym klas VI dziewcząt
  • W teście klas IV dziewczęta VIII miejsce, a chłopcy III
  • III miejsce dziewcząt w turnieju „Ringo”

Lata 1997 – 2001

  • Mistrzostwo Mokotowa i V miejsce w finałach W.O.M. w mini-piłce siatkowej dziewcząt
  • Wicemistrzostwo Mokotowa w mini-piłce nożnej chłopców
  • V miejsce w biegach przełajowych o Mistrzostwo Mokotowa – Tomek Tobiasz
  • II miejsce w Turnieju o „Złotą Piłkę” chłopców

Lata 1992 – 1996

  • 1995r. – VI miejsce w piłce siatkowej dziewcząt w W.O.M
  • 1995r. – III miejsce VIII klas w Mistrzostwach Mokotowa- Koszykówka, II miejsce w Pałacowych Mistrzostwach Mokotowa w unihockeju chłopców, I miejsce w turnieju piłki nożnej klas młodszych, chłopcy z rocznika ’82-’83- II miejsce w turnieju o „Złotą Piłkę”
  • 1995 r. – VI miejsce w hokeju na lodzie w czasie turnieju „Złoty Krążek”
  • 1994r. – II miejsce w Czwórboju Lekkoatletycznym chłopców, VI miejsce dziewcząt
  • 1994r- 1996r. – Mistrzostwo Mokotowa w biegu na 100m Marka Kamińskiego, V-ce Sebastiana Burgemeister, Mistrzostwo Mokotowa Moniki Wójcik w rzucie dyskiem, VI miejsce w Małym Memoriale im. Janusza Kusocińskiego
  • 1993r. – II miejsce w Czwórboju Lekkoatletycznym chłopców, VI miejsce dziewcząt
  • 1992r. – Srebrny medal w piłce siatkowej dziewcząt w W.O.M

Lata 1976 – 1992

  • 1987r. – Brązowy medal w piłce siatkowej dziewcząt w W.O.M
  • 1984r. – Złoty medal w piłce siatkowej dziewcząt w W.O.M
  • 1984r. – IV- m w piłce siatkowej- Igrzyska Ogólnopolskie w Łodzi
  • 1983r. – Srebrny medal w piłce siatkowej dziewcząt w W.O.M
  • 1982r. – Brązowy medal w piłce siatkowej dziewcząt w W.O.M
  • 1980r. – Złoty medal w piłce siatkowej dziewcząt w W.O.M
  • 1979r. – Brązowy medal w piłce siatkowej dziewcząt w W.O.M
  • 1978r. – Mistrzostwo Polski w mini-siatkówce dziewcząt- Tarnobrzeg
  • 1976r. – Srebrny medal w piłce siatkowej chłopców W.O.M