Godziny pracy biblioteki szkolnej:

Poniedziałek 8.15 – 14.00
Wtorek 8.15 – 14.00
Środa 8.15 – 14.15
Czwartek 8.15 – 14.00
Piątek 8.15 – 14.00

Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz chętni rodzice. Biblioteka zapewnia swoim czytelnikom dostęp do bogatego księgozbioru liczącego ok. 12.000 woluminów. Zbiory są systematycznie uzupełniane o nowe pozycje uwzględniające zainteresowania uczniów. Biblioteka jest skomputeryzowana i pracuje w oparciu o program Mol Optimum. W czytelni, oprócz księgozbioru popularnonaukowego, znajduje się Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej z czterema stanowiskami komputerowymi, tablicą multimedialną oraz sprzęt audiowizualny z dużym telewizorem do wyświetlania filmów i prezentacji.

IMG_5631 IMG_5634
Czytelnia zapewnia opiekę uczniom oczekującym na zajęcia lub nie mogącym brać w nich udziału np. lekcje religii czy w-f. Corocznie w bibliotece organizowane są konkursy plastyczne i literackie dostosowane do poziomu uczniów.

IMG_5636 IMG_5643
W roku szkolnym 2013/2014 nasza biblioteka i wypożyczalnia zostały wyremontowane. W czytelni została położona nowa podłoga, wymienione meble oraz odmalowane ściany. Nową podłogę, oświetlenie i czyste ściany zyskała wypożyczalnia. Całość wygląda teraz bardzo estetycznie i nowocześnie, a ciepła dodaje zieleń oraz kanapa i kolorowy dywan jako kącik do odpoczynku lub cichego czytania.